ycipk-3dm5tv
ycipk-3dm5tv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skandal z politykami PiS - ich los wyjaśni się za miesiąc

Komisji etyki PiS wyjaśnienie udziału parlamentarzystów tej partii w zjeździe organizacji Jana Kobylańskiego zajmie od dwóch tygodni do miesiąca. Za brak reakcji na obrażanie pamięci Lecha Kaczyńskiego i antysemityzm grozi im zawieszenie, a nawet wykluczenie z PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-3dm5tv

W zjeździe kierowanej przez Kobylańskiego Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej (USOPAŁ) uczestniczyli m.in. senatorowie PiS: Ryszard Bender, Zbigniew Cichoń, Waldemar Kraska i Czesław Ryszka oraz poseł Bogusław Kowalski.

Mieli oni bez reakcji przysłuchiwać się m.in. wypowiedziom o charakterze antysemickim. Kazimierz Świtoń mówił np. że rząd światowy zdecydował, iż Polaków ma być 15 mln - i to "zdrowych parobków żydowskich". Powiedział też, że prezydent Kaczyński zginął, bo podpisał Traktat Lizboński.

W czwartek prezes PiS w wywiadzie dla Wirtualnej Polski określił zachowanie parlamentarzystów swej partii mianem skandalu i stwierdził, że powinni byli zareagować. - Nie tylko na słowa o Leszku, ale i antysemickie komentarze. Natychmiast poprosiłem ich o wyjaśnienia, jednak to, co usłyszałem, nie było satysfakcjonujące. Sprawa pójdzie do sądu partyjnego i komisji etyki, a ich miejsca na listach wyborczych są poważnie zagrożone - powiedział Kaczyński.

ycipk-3dm5tv

Podczas konferencji prasowej w sejmie szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zapowiedział: - Zwróciłem się na piśmie do parlamentarzystów o złożenie wyjaśnień. Te materiały przekazałem prezesowi partii. Tak jak zapowiedział prezes Kaczyński zostaną wszczęte działania statutowe wyjaśniające sprawę.

Rzecznik partyjnej dyscypliny Karol Karski, szef partyjnego sądu dyscyplinarnego Jan Nowak i przewodnicząca komisji etyki PiS Elżbieta Witek poinformowali, że na razie nie dotarł do nich wniosek o zajęcie się wizytą parlamentarzystów u Kobylańskiego. Zadeklarowali, że od razu jak dotrze, to podejmą działania wynikające ze statutu.

- Komisja etyki PiS w sześcioosobowym składzie, po tym jak wpłynie wniosek, przeanalizuje go. Może być tak, że poprosimy tych, przeciwko którym są kierowane zarzuty, na spotkanie, mogę też wydelegować któregoś z członków komisji, żeby zbadał sprawę na miejscu i porozmawiał z posłem czy senatorem - powiedziała Witek.

- Wydajemy opinię, która stwierdza naruszenie lub nie zasad etycznych. Jeżeli stwierdzimy, że zostały rażąco naruszone możemy skierować sprawę do komitetu politycznego i sugerować wykluczenie z członkostwa w PiS lub zawieszenie. Sprawa może się skończyć przeprosinami - dodała posłanka PiS.

ycipk-3dm5tv

Według niej, wyjaśnienie sprawy zajmie partyjnej komisji etyki "do miesiąca", ale nie krócej niż dwa tygodnie.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3dm5tv

ycipk-3dm5tv
ycipk-3dm5tv