Trwa ładowanie...

Skandal w Katyniu. Rosjanie ustawili tablice informacyjne

W pobliżu słynnego wagonu w Katyniu, jakimi wieziono na śmierć polskich oficerów, pojawiły się szokujące tablice informacyjne.

Skandal w Katyniu. Rosjanie ustawili tablice informacyjneŹródło: Twitter
dhe9psh

Na terenie polskiego cmentarza wojennego ustawiono tablice z informacjami o zamordowanych jeńcach Armii Czerwonej w polskiej niewoli w 1920 roku.

"Ujawniają tragiczne fakty historyczne wojny polsko-radzieckiej (1919 - 1921 rok)" - pisze portal smoldaily.ru.

"W ciągu 20 miesięcy wojny w polskiej niewoli znalazło się 157 tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej, 75 tysięcy z nich nie wróciło do ojczyzny" - napisano na jednej z nich. "Słabo ogrzewane baraki, fatalne jedzenie, dotkliwy brak butów i odzieży, obecność chorób zakaźnych i złe traktowanie więźniów - wszystko to doprowadziło do śmierci dziesiątek tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej. Dokładna liczba zmarłych cały czas nie jest znana" - napisano.

Tablice ustawione zostały przy wagonie kolejowym, jakimi wieziono na śmierć polskich oficerów. Ten wagon znajduje się przy wejściu na cmentarz polski i cmentarz zamordowanych obywateli radzieckich.

Są także plany, by w Katyniu powstało centrum wystawowe o polsko-rosyjskich stosunkach w XX wieku. Otwarcie centrum zapowiedziano na grudzień tego roku.

Źródło: RMF FM/smoldaily.ru/WP

dhe9psh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhe9psh
Więcej tematów