Trwa ładowanie...

Skandal na Kongresie Prawników Polskich. Patryk Jaki: krzyk i buczenie pokazują kulturę sędziów

Na Kongresie Prawników Polskich w Katowicach doszło do kontrowersyjnych wydarzeń. Podczas odczytywania listu prezydenta, rozległy się okrzyki "Konstytucja!", a część osób po prostu wyszła z sali. Patryk Jaki w ostrych słowach skomentował to wydarzenie.
Share
Skandal na Kongresie Prawników Polskich. Patryk Jaki: krzyk i buczenie pokazują kulturę sędziów
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Grzegorz Celejewski
d45fz9g

Sędziowie, adwokaci i radcowie prawni z całego kraju spotykali się w Katowicach na Kongresie Prawników Polskich.

Dyskutowali o reformie wymiaru sprawiedliwości i stanie praworządności w Polsce. Organizatorami Kongresu są Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia", Naczelna Rada Adwokacka oraz Krajowa Rada Radców Prawnych.

List do uczestników kongresu wystosował prezydent Andrzej Duda. Odczytał go minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera.

d45fz9g

Tego nikt się nie spodziewał. Buczenie, gwizdy i wyjście z sali

Kiedy odczytywał fragment o gwarancji niezawisłości sędziowskiej ściśle i nakazie apolityczności, część uczestników kongresu przerywała mu bucząc i skandując "Konstytucja!". Część zgromadzonych unosiła wtedy w górę książeczki z tekstem ustawy zasadniczej.

Z kolei gdy przemawiał wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który powiedział m.in., że środowisko sędziów nie oczyściło się samo i potrzebne są zmiany - większość sędziów opuściła salę.

d45fz9g

Nagranie z zaskakujących wydarzeń w Katowicach. Zobaczcie, co się wydarzyło

Wiceminister sprawiedliwości: krzyk, buczenie i wyjście z sali pokazują kulturę sędziów

Patryk Jaki napisał na swoim koncie w portalu Twitter: "Wycie jak na stadionie i odwracanie się plecami 'elit prawniczych' zostanie symbolem tego 'kongresu'. Tak traktują codziennie też ludzi...".

W innym wpisie stwierdził: "krzyk, buczenie i wyjście z sali pokazują kulturę sędziów. Tak jak dziś potraktowali ludzi, z którymi się nie zgadzają - traktują obywateli".

Kongres Prawników Polskich. Poniżej transmisja na żywo

d45fz9g

Podziel się opinią

Share
d45fz9g
d45fz9g
Więcej tematów