Trwa ładowanie...
d3xakwe
d3xakwe
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Siły antyterrorystyczne odbiły budynek SBU w Kramatorsku

Siły antyterrorystyczne odbiły z rąk separatystów prorosyjskich siedzibę delegatury Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w Kramatorsku na wschodzie kraju - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Kijowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3xakwe

- Budynek znajduje się obecnie pod kontrolą Gwardii Narodowej - oświadczono w komunikacie.

Podczas operacji w Kramatorsku oswobodzono także zajęte przez uzbrojonych terrorystów miejscowe centrum telewizyjne.

"W pomieszczeniach centrum, w których znajdowali się terroryści, znaleziono naboje do kałasznikowa, ulotki o treściach separatystycznych, kilka wydanych w Moskwie i Petersburgu modlitewników oraz odręczne notatki z instrukcjami, jak włączyć odłączone wcześniej przez władze ukraińskie rosyjskie kanały telewizyjne" - czytamy.

d3xakwe

W Kramatorsku, który znajduje się 15 km od głównego bastionu separatystów, Słowiańska, trwa od godzin nocnych wymierzona przeciwko nim operacja antyterrorystyczna. Lokalne media donoszą, że w mieście zamknięto sklepy i targowiska, nie kursuje też transport miejski.

Ukraińskie władze bardzo oszczędnie informują o przebiegu operacji. Cały czas podkreślają, że jest ona utrudniona ze względu na poparcie udzielane separatystom przez ludność cywilną. Dowódca operacji, generał Wasyl Krutow ocenił w sobotę, że terroryści wykorzystują osoby cywilne w charakterze żywych tarcz.

- Ukraina zetknęła się z praktyką, której nie spotykano wcześniej w żadnym innym kraju. Gdyby nie to, już dawno rozwiązalibyśmy problem oczyszczenia naszych miast i wsi z separatystów i terrorystów - powiedział na konferencji prasowej.

Krutow ujawnił, że w trakcie operacji po stronie sił rządowych zginęło dotychczas pięciu żołnierzy, a 12 zostało rannych. Straty wśród separatystów trudno na razie oceniać. - Według naszych informacji jest ich (zabitych i rannych) dostatecznie wielu - oświadczył generał.

d3xakwe

Podziel się opinią

Share

d3xakwe

d3xakwe
Więcej tematów