Silvio Berlusconi znów stanie przed sądem. Tym razem w sprawie przekupstwa

Były premier Włoch w listopadzie odpowie na oskarżenia o przekupywanie świadków w sprawie głośnych imprez "bunga bunga". Berlusconi miał płacić uczestnikom sławetnych spotkań za milczenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Silvio Berlusconi ponownie stanie przed sądem
Silvio Berlusconi ponownie stanie przed sądem (Forum, Fot: REUTERS/REMO CASILLI)
WP

Berlusconi jest oskarżony o zapłacenie łącznie 157 000 euro neapolitańskiemu piosenkarzowi Mariano Apicella, który brał udział w organizowanych przez polityka spotkaniach w zamian za składanie fałszywych zeznań. Piosenkarz jest przyjacielem oraz współpracownikiem byłego premiera Włoch - wspólnie skomponowali i nagrali wiele ballad, które wydano na płycie. Zanim Apicella poznał Berlusconiego pracował jako parkingowy.

W rezultacie osobnego postępowania były premier oskarżony został również o przekupienie młodych kobiet, zeznających w sprawie "bunga bunga". Lider partii Forza Italia jest oskarżony o korzystanie z usług nieletniej prostytutki o pseudonimie "Ruby". W werbowaniu "dam do towarzystwa" politykowi mieli pomagać dziennikarz Emilio Fede oraz była tancerka i adwokat Nicole Minetti.

Prokuratorzy utrzymują, że Berlusconi wydał dziesięć milionów euro (11,8 miliona dolarów) w latach 2011-2015. Aż 7 mln euro ze wspomnianej sumy polityk miał przeznaczyć na prezenty, samochody, nieruchomości oraz rachunki "Ruby".

WP

Źródło: thelocal.it

Zobacz także: Bójka po marszu św. Huberta. "Prowokacja"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP