Trwa ładowanie...
db7vz6o

Silvana Malta na jazzowej Starówce

Silvana Malta - brazylijska wokalistka na stałe mieszkajaca w Danii, zwana ambasadorką bossa novy - wystąpi w sobotę w Warszawie podczas siódmej odsłony międzynarodowego festiwalu Jazz na Starówce.

db7vz6o
db7vz6o

Wokalistce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Steve Rasmussen na fortepianie, Yasser Morejon na gitarze basowej oraz perkusista Jonas Johansen.

Kariera muzyczna Silvany zaczęła się w Minas Gerais (niedaleko od Rio de Janeiro i Sao Paulo). Cała rodzina przejawiała muzyczne zainteresowania, a dom był pełen instrumentów. Już w wieku 17 lat zaczęła występować razem z siostrami. Śpiewały w kawiarniach i w chórkach podczas nagrań płytowych. Później założyła pierwszy własny zespół i szybko zdobyła uznanie.

Znalazła się w kręgu muzyków oraz kompozytorów związanych z Toninho Hortą i Miltonem Nascimento. Występowała na festiwalach i koncertach w całej Brazylii. Przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie przebywała przez kolejne cztery lata. Występowała z różnymi grupami, których repertuar stanowiły brazylijskie standardy.

Silvana Malta nagrała cztery albumy z własnym zespołem. Jest liderem grup, grających z muzykami, z którymi pracowała w młodości. Toninho Horta i Airto Moreira nagrali z nią "Ceu de Brasilia", album, który zyskał aplauz krytyków i publiczności.

db7vz6o

- Bossa nova to jak uprawianie miłości; jak zaczniesz, to wszystko jest łatwe i instynktownie znajome. Trzeba uważnie słuchać i wyczuć kierunek, w jakim zmierzają pozostali muzycy. Sztuką jest swingowanie w ciszy - mówi wokalistka.

Silvana Malta dysponuje wspaniałym głosem, nad którym w pełni, po mistrzowsku panuje - podkreśla Iwona Strzelczyk-Wojciechowska, współorganizatorka festiwalu. - Prawdziwa muzyka jest jej mantrą - dodaje.

Podczas kolejnych sobót festiwalowych wystąpią: 22 sierpnia - Bobo Stenson Trio, szwedzki pianista, związany z wytwórnią ECM, laureat European Jazz Prize.

W finale Jazzu na Starówce 29 sierpnia zaprezentuje się Torsten Goods & Band, wirtuoz gitary i zarazem wokalista.

XV Międzynarodowy Festiwal Plenerowy Jazz na Starówce odbywa się we wszystkie soboty od 4 lipca do 29 sierpnia.

db7vz6o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db7vz6o
Więcej tematów