Trwa ładowanie...

Silny wiatr w Polsce. Awarie sieci trakcyjnej

Kolejowa sieć trakcyjna w okolicach Świdwina (woj. zachodniopomorskie) została naprawiona. Na linię kolejową runęło drzewo, na które najechał następnie pociąg relacji Koszalin-Szczecin. Nikomu na nic się nie stało. Wciąż jednak zablokowana jest trasa między Ustroniem i Goleszowem (woj. śląskie), gdzie również drzewo uszkodziło trakcję.

Share
Silny wiatr w Polsce. Awarie sieci trakcyjnej
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d2vksmg

- Wszystko już wróciło do normy - zapewnia rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec. Usterka sieci trakcyjnej, do której doszło w trudno dostępnym miejscu, została naprawiona i mogą tamtędy przejeżdżać pociągi.

- Ok. godz. 17.00 w okolicach Świdwina drzewo uszkodziło sieć trakcyjną - poinformował WP rzecznik PKP PLK Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy PKP PLK. Na linii zatrzymano dwa pociągi przewozów regionalnych. - Pasażerom zapewniono zastępczą komunikację autobusową - podkreślił Dutkiewicz.

d2vksmg

Pociągi dalekobieżne pojechały zmienioną trasą, inne czekały na naprawienie sieci trakcyjnej. Utrudnienia w ruchu pociągów trwały kilka godzin.

Podobne problemy są też w woj. śląskim, gdzie porywy wiatru uszkodziły m.in. dwie linie kolejowe. Utrudniony był ruch pociągów na trasie z Katowic do Bielska Białej. Jeden z torów był całkowicie zablokowany, a pociągi jeździły wahadłowo.

Całkowicie zablokowana jest trasa między Ustroniem i Goleszowem, gdzie również drzewo uszkodziło trakcję. Na torach utknął jeden pociąg osobowy. Dutkiewicz zapewnia, że również tam kursuje komunikacja zastępca i trwają prace nad przywróceniem ruchu. Sytuacja ta może jednak potrwać do rana.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2. stopnia przed silnym wiatrem w woj. śląskim, a 1. stopnia - w pozostałych województwach. Porywy mogą przekraczać prędkość 100 kilometrów na godzinę.

d2vksmg

Podziel się opinią

Share
d2vksmg
d2vksmg
Więcej tematów