ycipk-2u4a2b

Silny wiatr i burze na Pomorzu Zachodnim. Ponad 300 interwencji strażaków

Dwa zerwane dachy i ponad 300 interwencji straży pożarnej to efekt silnego wiatru w woj. zachodniopomorskim. Na szczęście, nikt nie został poszkodowany. W nocy spodziewane są burze, a miejscami nawet grad i trąby powietrzne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W nocy w Zachodniopomorskiem spodziewane są burze z gradem
W nocy w Zachodniopomorskiem spodziewane są burze z gradem (East News, Fot: Beata Zawrzel)
ycipk-2u4a2b

W większości powiatów woj. zachodniopomorskiego musiała w sobotę interweniować straż pożarna - podaje rmf24.pl za PAP.

- Wiatr zerwał dachy z dwóch domów w pow. stargardzkim i łobeskim, ale nikt w zdarzeniach nie ucierpiał - poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Tomasz Kubiak.

Burze z gradem mogą dziś w nocy przejść w powiatach białogardzkim, drawskim, kołobrzeskim, koszalińskim, sławieńskim, szczecineckim, świdwińskim i wałeckim - ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wiatr może wiać z prędkością nawet do 130 km/h. Miejscami może spaść grad, jest też ryzyko pojawienia się pojedynczych trąb powietrznych. W tych powiatach obowiązuje najwyższy, trzeci stopień zagrożenia.

ycipk-2u4a2b

Burze mogą pojawić się również w powiatach choszczeńskim, goleniowskim, gryfickim, gryfińskim, kamieńskim, łobeskim, myśliborskim, polickim, pyrzyckim, pyrzyckim i stargardzkim, a także w Szczecinie i Świnoujściu. Tam obowiązuje drugi stopień zagrożenia. Porywy wiatru mogą osiągnąć 115 km/h. Miejscami może spaść grad lub wystąpić trąba powietrzna.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2u4a2b
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2u4a2b

ycipk-2u4a2b
ycipk-2u4a2b