Trwa ładowanie...
d48ortj

Sikorski odpiera atak Kaczyńskiej: przytuliła 3 mln zł za śmierć rodziców w wypadku, a nie w zamachu

Radosław Sikorski ostrym wpisem na Twitterze odpowiedział na zarzut Marty Kaczyńskiej. Felietonistka "wSieci" oskarżyła byłego ministra spraw zagranicznych, że nie pomógł ofiarom zamachu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sikorski odpiera atak Kaczyńskiej: przytuliła 3 mln zł za śmierć rodziców w wypadku, a nie w zamachu
(WP.PL)
d48ortj

W felietonie "Utopia multikulti" Marta Kaczyńska bez pardonu uderza w Sikorskiego, zarzucając mu lans w mediach społecznościowych po zamachu w Londynie i brak empatii wobec ofiar. "Pewien były polski minister - przypadkowy naoczny świadek zdarzenia - zamiast zwyczajnie, po ludzku rzucić się z pomocą, tak jak to uczynił jego brytyjski odpowiednik, nagrał cierpienie ofiar telefonem i rozpowszchnił film na Twitterze" - napisała.

Na mocną ripostę Radosława Sikorskiego nie trzeba było długo czekać. "O zamachu w Londynie wypowiedziała się Marta Kaczyńska. Ta sama, która przytuliła 3 mln zł za śmierć rodziców w wypadku, a nie w zamachu" - napisał na Twitterze były minister spraw zagranicznych.

Polityk, o którym wspomniała Marta Kaczyńska to wiceminister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Tobias Ellwood Po ataku na parlament w Londynie świat obiegło zdjęcie, na którym polityk udziela pierwszej pomocy ofierze zbrodni: policjantowi Keithowi Palmerowi.

W felietonie Marta Kaczyńska stwierdziła ponadto, że "UE staje sie terytorium objętym stanem wyjątkowym". "Poprawne jest odwoływanie się do polityki multikulti, która w aktualnym wydaniu w istocie polaga na brutalnym, bezwzględnym spychaniu europejskich, chrześcijańskich wartości do narożnika przez ideową pustkę torującą drogę ekstremizmowi" - dodała.

d48ortj

Państwo Islamskie przyznało się do zamachu w Londynie, w którym zginęło pięć osób, w tym zamachowiec. Brytyjska policja nie znalazła dowodów na związki sprawcy, Khalida Masooda, z Państwem Islamskim albo Al-Kaidą, ale jest jasne, że wykazywał on zainteresowanie dżihadem.

Źródło: wSieci, Twitter

d48ortj

Podziel się opinią

Share

d48ortj

d48ortj
Więcej tematów