Trwa ładowanie...

Siergiej Ławrow: USA przygotowują europejskie wojska do użycia broni jądrowej

Minister spraw zagranicznych Rosji zarzucił to podczas konferencji rozbrojeniowej w Genewie. Zdaniem Siergieja Ławrowa w ramach "wspólnych misji jądrowych" europejskie wojska, które nie mają dostępu do broni jądrowej, nabierają zdolności jej użycia.

Share
Siergiej Ławrow: USA przygotowują europejskie wojska do użycia broni jądrowej
Źródło: PAP, Fot: MARTIAL TREZZINI
d4hmjap

- Dla wszystkich powinno być jasne, że amerykańska armia przygotowuje europejskie wojska do użycia taktycznej broni jądrowej przeciwko Rosji – cytuje Siergieja Ławrowa agencja TASS.

Szef rosyjskiego MSZ stwierdził też, że w ramach wspólnych działań USA i państw europejskich dochodzi do naruszenia układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej oraz utrudniania rozbrojenia nuklearnego.

d4hmjap

- Mam nadzieję, że Europejczycy powiedzą "nie" rozmieszczaniu broni masowego rażenia należącej do kraju, którzy użył jej przeciwko ludności Hiroszimy i Nagasaki" – dodał Siergiej Ławrow.

W tym roku USA opublikowały nową doktrynę nuklearną. Za prezydentury Baracka Obamy zakładano, że broń nuklearna może być użyta tylko w odpowiedzi na agresję. Jednak obecna doktryna przewiduje m.in. stworzenie nowych typów uzbrojenia nuklearnego. Natomiast Rosja rozmieściła na stałe w Obwodzie Kaliningradzkim rakiety Iskander, które mogą przenosić ładunki nuklearne.

Zobacz także: Adam Bodnar: „Na naszych oczach zmienił nam ustrój państwa”

d4hmjap

Podziel się opinią

Share
d4hmjap
d4hmjap
Więcej tematów