Trwa ładowanie...
d3pjbiv
IAR

Siergiej Ławrow: Sikorski to polityczny realista

W opinii szefa rosyjskiej dyplomacji Radosław Sikorski jest „politycznym realistą”. Tak Siergiej Ławrow skomentował niedawną „podsłuchaną” wypowiedź szefa polskiego MSZ o szkodliwości sojuszu Polski z USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siergiej Ławrow
Siergiej Ławrow (AFP, Fot: OLGA MALTSEVA)
d3pjbiv

Dyplomata mówił o tym jednym z programów rosyjskiej telewizji państwowej. Niedawno podobne wypowiedzi rosyjskich dyplomatów cytował prokremlowski dziennik „Komsomolska Prawda”.

Dziennikarze w Rosji zastanawiają się czy jest to stwierdzenie ironiczne, czy też rzeczywiście tak polsko - amerykańskie i unijno - amerykańskie kontakty oceniane są w Moskwie. Nazywając Radosława Sikorskiego „politycznym realistą” Siergiej Ławrow nie chciał jednoznacznie stwierdzić, czy zgadza się z wypowiedziami polskiego ministra na temat kontaktów Warszawy z Waszyngtonem. Podkreślił jedynie, że Rosji zależy na dobrych stosunkach z Unią Europejską, w tym z Polską. Szef rosyjskiej dyplomacji skrytykował także tych polskich polityków, którzy obarczają winą za „nielegalnie nagrane prywatne rozmowy” rosyjskie służby.

Wcześniej dziennik „Rossijskaja Gazieta” kpił, że w Polsce „wszechmocne służby rosyjskie” obarcza się winą za wszystkie nieszczęścia, a premier Donald Tusk strasząc rosyjskimi służbami uzyskał votum zaufania dla rządu.

d3pjbiv

Podziel się opinią

Share
d3pjbiv
d3pjbiv