Trwa ładowanie...
19-12-2014 09:35

Siergiej Ławrow: nowe sankcje na długo osłabią stosunki Rosji z USA

Podpisanie przez prezydenta USA Baracka Obamy ustawy Kongresu, w której kongresmeni zwracają się o zaostrzenie sankcji wobec Rosji, może na "długi czas osłabić" stosunki między dwoma krajami - zapowiedział szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.

Share
Siergiej Ławrow: nowe sankcje na długo osłabią stosunki Rosji z USAŹródło: AFP, fot: FABRICE COFFRINI
d3nhv0x

Szef rosyjskiej dyplomacji w rozmowie telefonicznej z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerrym oznajmił, że ustawa ta, "grożąca Rosji nowymi sankcjami, może na długo osłabić możliwości normalnej współpracy" między obydwoma państwami - głosi komunikat MSZ Rosji.

Ustawa

Prezydent Obama poinformował w czwartek o podpisaniu ustawy Kongresu, która daje prezydentowi możliwość zaostrzenia sankcji wobec przedstawicieli rosyjskich władz oraz firm zbrojeniowych kontrolowanych przez rosyjski rząd, a także upoważnia prezydenta do udzielenia Ukrainie pomocy wojskowej, w tym dostarczenia broni śmiercionośnej.

Obama jednocześnie podkreślił, że nie zamierza obecnie nakładać na Rosję nowych sankcji w ramach tej ustawy, lecz "daje mu ona dodatkowe uprawnienia, które będą mogły zostać wykorzystane (w przyszłości) w uzasadnionych okolicznościach".

Prezydent Francji Francois Hollande zapowiedział w czwartek, że jeśli sygnały wysyłane przez Rosję będą takie, "jakich oczekujemy", nie będzie potrzeby, by uchwalać nowe sankcje.

d3nhv0x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nhv0x
d3nhv0x
Więcej tematów