Trwa ładowanie...

Siergiej Ławrow: ataki USA w Syrii mogą zaszkodzić walce z terroryzmem

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow ostrzegł, że wszelkie amerykańskie ataki w Syrii, które byłyby wymierzone w tamtejszą armię, skomplikują tam walkę z terroryzmem.
Share
Szef MSZ Rosji Sergiej Ławrow
Szef MSZ Rosji Sergiej ŁawrowŹródło: AFP, Fot: Oliver Bunic
d7gfy3g

Występując na konferencji prasowej w stolicy Kataru, Dausze, Ławrow, którego kraj jest sojusznikiem syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, oświadczył, że dla zakończenia wojny w Syrii niezbędny jest dialog między wszystkimi stronami konfliktu.

Przedstawiciele USA poinformowali w niedzielę, że Stany Zjednoczone postanowiły zezwolić na naloty z powietrza w celu obrony syryjskich rebeliantów szkolonych przez amerykańskich wojskowych, nawet jeśli napastnicy wywodziliby się z sił lojalnych wobec Asada.

Ławrow dodał, że największym zagrożeniem dla Syrii i sąsiedniego Iraku jest obecnie Państwo Islamskie i dlatego Moskwa popiera rządy w obu tych krajach.

Trwająca od 2011 roku wojna w Syrii była w poniedziałek tematem trójstronnych rozmów Ławrowa z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym i saudyjskim szefem dyplomacji Adilem ad-Dżubeirem.

d7gfy3g

Podziel się opinią

Share
d7gfy3g
d7gfy3g
Więcej tematów