Trwa ładowanie...
d8pvmsj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Siemoniak: Chcemy NATO na stałe w Polsce

Polska będzie pełnić funkcję lidera regionalnej współpracy obronnej w NATO, zapowiada minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak na łamach "Gazety Wyborczej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MON Tomasz Siemoniak
Szef MON Tomasz Siemoniak (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d8pvmsj

Według niego planowany na wrzesień szczyt NATO w Newport miał odpowiedzieć na pytanie: "Jakie będzie NATO po Afganistanie?". Odpowiedź już jest: NATO, które jest zdolne przeciwstawić się zagrożeniu w Europie. Musi to być solidny sojusz obronny, dysponujący zdolnościami do odparcia ataku na swoich członków, a wręcz czyniącymi samą myśl o takim ataku kompletnie nieracjonalną.

Minister nie chce sprowadzić dyskusji o obecności wojskowej Sojuszu w Polsce do liczby żołnierzy. Według niego liczy się trwała infrastruktura obronna USA i NATO w Polsce, taka jak instalacja antyrakietowa w Redzikowie czy de facto wspólne bazy polsko-amerykańskie Aviation Detachment w Łasku, istniejące od 2012 r., które podniosły współpracę i zdolności sił powietrznych na zupełnie nowy poziom.

Szef MON podkreśla, że warto to rozszerzyć na wojska lądowe, wojska specjalne, dbając o efektywność i wzajemne korzyści. Nic na pokaz.

d8pvmsj

Podziel się opinią

Share

d8pvmsj

d8pvmsj
Więcej tematów