Trwa ładowanie...
dfdraq2
17-05-2006 06:54

Siedziba Agory ikoną polskiej architektury

Warszawska siedziba Agory znalazła się wśród 20 budynków uznanych za najbardziej charakterystyczne obiekty architektoniczne powstałe po 1989 w konkursie pisma 'Architektura-Murator'.

dfdraq2
dfdraq2

Wybrane obiekty są prezentowane na wystawie 'Polska. Ikony architektury'.

Wczoraj w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie miała miejsce inauguracja wystawy (dla zwiedzających udostępniona będzie 20 maja). Wystawa została zorganizowana przez miesięcznik „Architektura-Murator” we współpracy z ministerstwem Spraw Zagranicznych i Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Jej główną ideą jest promowanie polskiej architektury na świecie. Ekspozycja będzie prezentowana w muzeach, galeriach i placówkach dyplomatycznych za granicą.

Budynek Agory został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną JEMS. Powstawał w latach 2000 – 2002. Jest to nowoczesny, ale zarazem ciepły i przyjazny biurowiec. Projekt został wyróżniony licznymi nagrodami: m. in. nagrodą ministra infrastruktury i nagrodą Grupy Inteligentnego Budownictwa.

dfdraq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfdraq2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj