Trwa ładowanie...
14-10-2014 17:10

Siedmiu cywilów zginęło w wyniku ostrzału okolic Mariupola na Ukrainie

Siedem osób cywilnych zginęło, a 15 zostało rannych w wyniku ostrzału miejscowości Sartana na przedmieściach Mariupola w obwodzie donieckim na wschodniej Ukrainie - poinformowały lokalne władze i media.

Siedmiu cywilów zginęło w wyniku ostrzału okolic Mariupola na UkrainieŹródło: AFP, fot: Andrey Kronberg
dd5zxvt
dd5zxvt

Sartana została zaatakowana przez prorosyjskich bojowników z systemów rakietowych Grad - sprecyzował szef centrum prasowego ukraińskiej operacji antyterrorystycznej Władysław Selezniow. Rebelianci ostrzelali ludzi wracających z pogrzebu - przekazał mariupolski portal internetowy "0629".

Mariupol leży na trasie z Rosji na okupowany przez nią od marca Krym. Późną jesienią i zimą droga ta będzie jedynym szlakiem, przez który można będzie dostarczać żywność mieszkańcom półwyspu. Obecnie korzystają oni z przeprawy promowej w Cieśninie Kerczeńskiej, jednak ta w okresie zimowym zamarza.

Siły rosyjskie znajdują się dziś w ukraińskiej miejscowości Nowoazowsk, 40 km na wschód od Mariupola. Opanowały ją w końcu sierpnia.

We wtorek Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy poinformowała, że w okolice Nowoazowska został przerzucony liczny oddział wywiadu wojskowego Federacji Rosyjskiej. Eksperci nie wykluczają, że przed zimą Rosjanie będą próbowali przebić sobie drogę przez Mariupol na Krym.

dd5zxvt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd5zxvt
Więcej tematów