Trwa ładowanie...
d316qsw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Shinzo Abe: kryzys na Ukrainie zagrożeniem dla bezpieczeństwa całego świata

Kryzys na Ukrainie stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa całego świata i nie może pozostać bez odpowiedzi - taki pogląd wyrazili premier Japonii Shinzo Abe i sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Japonii Shinzo Abe i sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen
Premier Japonii Shinzo Abe i sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen (PAP/EPA, Fot: JULIEN WARNAND)
d316qsw

- Nie tolerujemy zmiany status quo przez zastraszanie, wymuszanie, czy stosowanie siły - powiedział japoński premier na konferencji prasowej w siedzibie NATO w Brukseli.

Dodał, że "nie odnosi się to tylko do Europy, czy Ukrainy, ale również do Azji Wschodniej, do całego świata". - To jest sprawa, którą powinien zająć się cały świat - oświadczył Abe. Podkreślił jednak, że "należy utrzymywać dialog z Rosją".

Szef japońskiego rządu ocenił, że bardzo ważne jest aby Rosja uznała "prawowitość" wyborów prezydenckich na Ukrainie, które mają się odbyć 25 maja.

d316qsw

Sekretarz generalny NATO oświadczył, że sytuacja na Ukrainie jest "najpoważniejszym kryzysem bezpieczeństwa w Europie od czasu zakończenia zimnej wojny i ma poważne następstwa dla bezpieczeństwa i stabilizacji całej strefy euroatlantyckiej".

- Nie ulega też wątpliwości, że stabilności strefy euroatlantyckiej oraz Azji i Pacyfiku nie można rozpatrywać oddzielnie - dodał Rasmussen.

d316qsw

Podziel się opinią

Share

d316qsw

d316qsw
Więcej tematów