Trwa ładowanie...
d2oi9fs

Setki martwych ptaków w parku w Inowrocławiu. Policja otoczyła teren

• Weterynarze naliczyli ponad pół tysiąca martwych ptaków • W niedzielne popołudnie znaleziono je w Parku Solankowym • Inowrocławski Park trzeba było czasowo zamknąć
Share
Setki martwych ptaków w parku w Inowrocławiu. Policja otoczyła teren
Źródło: freeimages.com
d2oi9fs

Na martwe ptaki w Parku Solankowym w Inowrocławiu natrafili w niedzielne popołudnie spacerowicze. Teren - od parku linowego w kierunku wieży ciśnień - natychmiast został zamknięty przez strażników miejskich. Na miejsce wezwano służby weterynaryjne, które naliczyły około pół tysiąca ptaków - przede wszystkim kawek i gawronów.

Martwe ptaki zostały wywiezione do utylizacji, a teren gdzie je odnaleziono zdezynfekowano. - Funkcjonariusze zabezpieczali okolicę - informuje Wirtualną Polskę Izabella Drobniecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Służby weterynaryjne ustalają przyczyny śmierci zwierząt. Podczas oględzin nie stwierdzono objawów żadnej choroby zakaźnej. Lekarze z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach uspokajają, że przyczyną na pewno nie był wirus tzw. ptasiej grypy.

d2oi9fs

- Nie ma powodów do obaw. W narządach padłych ptaków lekarze wykryli zmiany toksykologiczne, co wskazuje na zatrucie pokarmowe - mówi Andrzej Domagalski, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Inowrocławiu.

Weterynarze uważają, że ptaki mogły zatruć się środkami chemicznymi w ziarnach z wysiewu.

- W związku z brakiem zagrożenia, zamknięta w niedzielę część Parku Solankowego zostanie udostępniona dla mieszkańców i kuracjuszy - wyjaśnia naszemu portalowi Agnieszka Chrząszcz-Stajszczak z inowrocławskiego magistratu.

d2oi9fs

Podziel się opinią

Share
d2oi9fs
d2oi9fs
Więcej tematów