Trwa ładowanie...
d9d306v

Seria strzelanin w Filadelfii. Trwa obława na sprawcę

35-letni mężczyzna zastrzelił w poniedziałek sześć osób na przedmieściach Filadelfii, w stanie Pensylwania; ranił też co najmniej jedną osobę - poinformowały lokalne władze. Funkcjonariusze nadal poszukują zabójcy w trzech miejscowościach oddalonych od siebie o kilka kilometrów - w Harleysville, Lansdale i Souderton. Władze obawiają się, że ofiar może być więcej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seria strzelanin w Filadelfii. Trwa obława na sprawcę
(PAP)
d9d306v

Prokurator hrabstwa Montgomery Risa Vetri Ferman powiedziała, że podejrzany to Bradley William Stone. Wszystkie ofiary były z nim spokrewnione. Policjanci w poniedziałek wieczorem otoczyli dom w Pennsburg, ok. 50 km na północny zachód od Filadelfii, w którym miał przebywać podejrzany i przez megafon wzywali go do opuszczenia budynku.

Gdy policjanci zdecydowali się wreszcie na szturm okazało się, że Stone'a już nie ma w budynku. Funkcjonariusze znaleźli tam jedynie ciężko rannego nastolatka.

d9d306v

Jak pisze agencja AP, mieszkańców Harleysville, gdzie doszło do pierwszej strzelaniny, obudził ok. godz. 4 (godz. 10 czasu polskiego) dźwięk tłuczonej szyby i odgłosy strzałów.

Według policji Stone jest uzbrojony, może być ubrany w mundur wojskowy i porusza się o lasce. Lokalna stacja telewizyjna ABC WPVI podaje, że napastnik jest byłym wojskowym.

Prawdopodobną przyczyną jego morderczego szału ma być nieporozumienie rodzinne.

d9d306v

Pierwszą ofiarą zabójcy była jego żona. Para była od pewnego czasu w separacji. Według świadków często dochodziło między małżonkami do kłótni. Stone miał ją zabić na oczach dzieci.

Zanim uzbrojeni po zęby policjanci otoczyli dom w Souderton, gdzie miał zabarykadować się zabójca, zabił on łącznie 6 osób.

Do Souderton ściągnięto oddziały specjalne, opancerzone samochody i policyjne helikoptery.

Źródło: nydailynews.com, nbcphiladelphia.com

d9d306v

Podziel się opinią

Share

d9d306v

d9d306v
Więcej tematów