Sergeevich i Aleksandrowicz nie żyją. Rosjanie stracili już 817 oficerów
Mjr Kovrikov Alexander Sergeevich zginął podczas wojny w Ukrainie - przekazały rosyjskie media. Sergeevich był szefem stanowiska dowodzenia 152. brygady rakietowej. Media informują także o śmierci kapitana Babilyuka Wasilija Aleksandrowicza, dowódcy plutonu baterii 21. Brygady Strzelców Zmotoryzowanych - jego śmierć została opisana przez rosyjską gazetę. Od początku wojny w Ukrainie Rosjanie stracili 817 oficerów.
03.07.2022 | aktual.: 03.07.2022 16:03
"Mjr Kowrikow Aleksander Siergiejewicz, morderca i terrorysta, szef dowództwa jednostki wojskowej 54229 z Czerniachowska (152. brygada rakietowa Iskander-M) zginął w Ukrainie" - przekazał ukraiński kanał, powołując się na rosyjskie media. Russian Officers killed in Ukraine - to konto na Twitterze, które informuje o śmierci rosyjskich oficerów. Informacje podawane są po tym, jak potwierdzi je strona rosyjska. Siergiejewicz zginął 25 czerwca w trakcie "pełnienia służby wojskowej związanej z operacją specjalną". Miał 37 lat.
Brał udział w operacji wyzwolenia Donbasu
Kanał informuje także o śmierci kapitana Babilyuka Wasilija Aleksandrowicza, "mordercy i terrorysty", dowódca plutonu baterii 21. Brygady Strzelców Zmotoryzowanych. O jego śmierci napisała jedna z rosyjskich gazet.
Gazeta szczegółowo opisała ostatnie chwile życia kapitana. "Babilyuk był częścią skonsolidowanej kompanii wykonującej zadania w ramach specjalnej operacji wojskowej wyzwolenia Donbasu. 13 czerwca w Sosnówce, Ługańskiej Republice Ludowej znalazł się pod ciężkim ostrzałem Sił Zbrojnych Ukrainy".
Kapitan zginął 13 czerwca. "Pocisk eksplodował 20 metrów od niego" - napisała gazeta. Na koniec poruszono wątek prywatny kapitana.
817 oficerów zginęło od początku wojny
"Russian Officers killed in Ukraine" to konto na Twitterze informujące o śmierci rosyjskich dowódców. Informacje podawane przez kanał są wcześniej weryfikowane i pochodzą głównie od jednostek wojskowych i lokalnych mediów. Założyciele kanału prowadzą także specjalną listę z imionami, nazwiskami i stopniami oficerów. Lista prowadzona jest w dwóch językach. Lista podzielona jest na poruczników, starszych poruczników, kapitanów, majorów, podpułkowników, pułkowników, generałów dywizji, generałów poruczników i "innych rangą" oficerów. Na liście widnieje 817 nazwisk.
Przeczytaj także:
Zobacz też: 10 mln młodych Polaków do przeszkolenia? "Wojsko samo nas nie obroni"