Trwa ładowanie...
d3p5m9k

Separatyści przekażą czarne skrzynki ekspertom międzynarodowym

Władze samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) na wschodniej Ukrainie wyraziły gotowość przekazania ekspertom międzynarodowym czarnych skrzynek zestrzelonego malezyjskiego samolotu z prawie 300 osobami na pokładzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Separatyści przekażą czarne skrzynki ekspertom międzynarodowym
(AFP, Fot: Bulent Kilic)
d3p5m9k

Takie oświadczenie złożył w Doniecku tzw. premier DRL Aleksandr Borodaj. Wykluczył on jednocześnie możliwości oddania rejestratorów lotu malezyjskiego Boeinga 777 władzom w Kijowie, przeciwko którym walczą kierowani przez niego separatyści.

- W rejonie katastrofy znaleziono elementy samolotu podobne do czarnych skrzynek. Znajdują się one w Doniecku, w siedzibie rządu DRL pod moim osobistym nadzorem. Zostaną wręczone ekspertom międzynarodowym, jeśli tu przyjadą - przekazał dziennikarzom.

Borodaj podkreślił, że czarne skrzynki w żadnym razie nie mogą być przekazane przedstawicielom władz Ukrainy. - Mogłoby dojść do ich naruszenia w celu sfałszowania wyników dochodzenia - powiedział cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Borodaj ogłosił także, że władze Ukrainy zwróciły się do DRL z pismem, w którym poprosiły o możliwość wywiezienia ciał ofiar z miejsca katastrofy.

- Jest to unikalny z historycznego punktu widzenia dokument. Oni nie uznają naszej republiki i nie mogą zwracać się do nas oficjalnie, dlatego w nagłówku tego pisma umieszczono sformułowanie: "Do wszystkich, kogo to dotyczy" - powiedział.

d3p5m9k

Podziel się opinią

Share
d3p5m9k
d3p5m9k
Więcej tematów