Trwa ładowanie...
d1mfl7k

Separatyści ostrzelali cywilów na punkcie kontrolnym w Donbasie

Grupa cywilów została ostrzelana przez separatystów na punkcie kontrolnym koło miejscowości Majorsk w Donbasie. Zginęła co najmniej jedna osoba.
Share
Separatyści ostrzelali cywilów na punkcie kontrolnym w Donbasie
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d1mfl7k

Incydent miał miejsce na przejściu wyznaczonym między terytorium kontrolowanym przez rząd Ukrainy i obszarem zajmowanym przez bojowników. Ukraińskie służby informują, że prorosyjscy bojownicy otworzyli ogień do ludzi, którzy czekali w kolejce, aby dostać się na tereny samozwańczej republiki.

Strzały padły z odległości kilkudziesięciu metrów. "Jedna osoba została śmiertelnie postrzelona w głowę. Druga z postrzałem ramienia trafiła do szpitala" - podały władze w Kijowie w komunikacie.

Podczas ostrzału na przejazd przez punkt kontrolny oczekiwało ok. 6 tys osób i kilkaset samochodów. Ukraińskie służby graniczne zamknęły przejście i ewakuowały cywilów.

Rzecznik resortu obrony Ukrainy Andriej Łysenko powiedział agencji Interfax-Ukraina, że ostrzał jest prowokacją separatystów. - Oni wciąż dążą do destabilizacji sytuacji - stwierdził.

W nocy prorosyjscy separatyści ostrzelali też punkt kontrolny w Stanicy Ługańskiej. Tam ranny został ukraińskich żołnierz.

oprac. A. Jastrzębski

d1mfl7k

Podziel się opinią

Share
d1mfl7k
d1mfl7k
Więcej tematów