Trwa ładowanie...

Sensacyjne doniesienia. Beata Szydło, Zbigniew Ziobro i Andrzej Duda zakładają partię?

Nowa partia prawicowa w opozycji do PiS? Ważny polityk przekazuje anonimowo informacje o spotkaniu Beaty Szydło i Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim. Pojawia się też nazwisko Zbigniewa Ziobry.
Share
Nowa partia? Spotkanie Beaty Szydło i Andrzeja Dudy
Nowa partia? Spotkanie Beaty Szydło i Andrzeja DudyŹródło: East News
d1n0suq

Ostatnie dni obfitują w wyjątkowe polityczne emocje. Od rana tematem numer jeden jest spotkanie Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą. Jednak niemałą sensacją są także inne doniesienia.

Jak nieoficjalnie ustalił "Super Express", odbyło się także spotkanie Beaty Szydło z Andrzejem Dudą. Była premier odwiedziła prezydenta w Pałacu Prezydenckim. Rozmowa miała dotyczyć ustawy o ochronie zwierząt, kluczowej dla Jarosława Kaczyńskiego. Pojawiły się jednak także przypuszczenia, że może powstać nowa prawicowa partia Beaty Szydło i Zbigniewa Ziobry pod patronatem Andrzeja Dudy.

Jak donosi gazeta, Beata Szydło w sporze o ustawę stanęła po stronie Ziobry, a nie Morawieckiego i Kaczyńskiego. To właśnie w tym kontekście miał się pojawić pomysł na nową partię. Jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy twierdzi, że z posłami Ziobry, poparciem kościoła i o. Tadeusza Rydzyka byłaby szansa na nawet kilkanaście procent poparcia.

d1n0suq

Jak uważa politolog prof. Antoni Dudek, "ta plotka wyraża intencje i myśli osób, które są zmęczone i sfrustrowane przywództwem Kaczyńskiego i Morawieckiego". Ekspert nie wierzy jednak, że się na to zdobędą.

Jarosław Kaczyński w rządzie? Nowe doniesienia

Jarosław Kaczyński po raz kolejny spotkał się w środę wieczorem w Warszawie z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro. Miało dojść do porozumienia między politykami.

Po zakończeniu spotkania źródło PAP zbliżone do rządu przekazało, że efektem negocjacji ma być wejście lidera PiS do rządu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma uczestniczyć w posiedzeniach. Zostanie też szefem komitetu ds. bezpieczeństwa i będzie nadzorował ministerstwo sprawiedliwości, MON oraz MSWiA.

d1n0suq

W czwartek rano doniesienia o Kaczyńskim w rządzie potwierdził Ryszard Terlecki.

Zbigniew Ziobro kupuje sobie poparcie Radia Maryja? "Nikt nie bierze pieniędzy do kieszeni"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1n0suq

Podziel się opinią

Share
d1n0suq
d1n0suq
Więcej tematów