Trwa ładowanie...
smoleńsk
23-03-2017 07:59

"Sensacyjna" konferencja w Smoleńsku. Rosjanie: To Niemcy są winni śmierci Polaków

Konferencja "Rosja - Polska kluczowe momenty w historii" zaplanowana jest na 14 kwietnia. Organizatorzy zapowiadają "sensacyjne" informacje o zbrodni katyńskiej.

"Sensacyjna" konferencja w Smoleńsku. Rosjanie: To Niemcy są winni śmierci PolakówŹródło: Wikimedia
d65aw0n

Spotkanie ma się odbyć w filii Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Transportu Kolejowego. Do informacji dotarł korespondent RMF FM w Moskwie. Z jego wiadomości wynika, że podczas konferencji mają zostać opublikowane nazwiska Niemców, którzy rzekomo kierowali egzekucją polskich oficerów.

- Podczas konferencji w Smoleńsku 14 kwietnia poruszony ma też zostać tak zwany wątek ukraiński. W rozstrzeliwaniu polskich oficerów brali udział Ukraińcy. Niemcy specjalnie ich zaangażowali, żeby wbić klin, nie tylko pomiędzy Polaków i Rosjan, ale także Ukraińców. Etniczni Ukraińcy brali udział w zamordowaniu części polskich oficerów. Oni naciskali na spust - przekonuje Siergij Strygin, publicysta od lat zaprzeczający odpowiedzialności Stalina za mord w Katyniu.

Organizatorzy zapewniają, że zaproszenia na konferencję zostały wysłane do przedstawicieli Polonii, oraz do polskiego konsula w Smoleńsku.

d65aw0n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d65aw0n
Więcej tematów