Trwa ładowanie...
d2kurte

"Seniorzy o sobie" - warsztaty filmowe dla dojrzałych

Gratka dla seniorów mieszkających w Warszawie. Stowarzyszenie Pracownia Filmowa "Cotopaxi" zaprasza na bezpłatne warsztaty filmowe dla seniorów. Pierwsze zajęcia już 16 lipca!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Seniorzy o sobie" - warsztaty filmowe dla dojrzałych
(Materiały prasowe)
d2kurte

30 maja organizatorzy zakończyli projekt „Późne debiuty na Targówku”. Odbyła się uroczysta premiera filmów stworzonych przez seniorów. Na ekranie pojawiły się takie filmy jak: Bródno tu zaczęła się Warszawa, Sernik dla bohatera, Kręcimy w Parku Bródnowskim oraz Wolny człowiek.

Od 16 lipca zaczynają się kolejne bezpłatne warsztaty, pod tytułem „Seniorzy o sobie”. Chętni wzięcia udziału w warsztatach, nie muszą posiadać sprzętu do nagrywania filmów, ani też mieć jakąkolwiek wiedzę na temat nagrywania filmów- tego wszystkiego nauczą się na zajęciach. Wystarczą chęci i zainteresowanie sztuką filmową.

Organizatorzy warsztatów mówią: wierzymy, że najważniejsza jest autentyczność i szczerość wypowiedzi. Szukamy jej we wszelkich przejawach codzienności, jednak z dala od centrów zainteresowania masowej wyobraźni. Pomagamy wydobyć potencjał twórczy, ciesząc się pracą. Wszystko, dlatego, że film jest naszą autentyczną pasją.

d2kurte

Poza możliwością nagrania filmu jest szansa poznania wielu ciekawych ludzi, którzy również pasjonują się filmem.

Warsztaty rozpoczynają się 16 lipca i będą odbywać się raz w tygodniu, co środę.

W programie:
-trening kreatywności i komunikacji
-warsztaty przygotowania scenariusza, technik filmowania, nagrywania dźwięku i podstaw montażu
-nakręcenie filmu

Miejsce: Dział Wsparcia Społecznego CPS, ul. Świętojerska 12a. Termin: każda środa lipca, godzina 14:30. Zapisy: Klub Seniora, ul. Walecznych 59 (wejście D) lub pod numerem telefonu: 792 799 550. Można też zgłosić się drogą mailową: biuro@pracowniacotopaxi.pl

Projekt został współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

d2kurte

Podziel się opinią

Share
d2kurte
d2kurte
Więcej tematów