Trwa ładowanie...
d1rv7mg
d1rv7mg

Senegal: Rosjanie zapłacili milion dolarów za uwolnienie trawlerów

Rosyjscy armatorzy zapłacili władzom Senegalu karę 600 mln franków CFA (1,24 mln dolarów) za uwolnienie dwóch trawlerów zatrzymanych za nielegalne połowy na wodach tego zachodnioafrykańskiego państwa - poinformował w środę współpracownik armatorów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1rv7mg

Trawlery Oleg Najdenow i Kapitan Bogomołow zatrzymano 4 stycznia w pobliżu morskiej granicy Senegalu z Gwineą Bissau.

- Grupa rosyjskich armatorów zapłaciła 400 mln franków CFA (827 tys. dolarów) za Olega Najdenowa i 200 mln franków CFA (414 tys. dolarów) za Kapitana Bogomołowa - powiedział agencji Reuters senegalski doradca armatorów Mayoro Mbaye.

Zastrzegający sobie anonimowość rosyjski dyplomata potwierdził, iż władze Senegalu otrzymały równowartość 1,24 mln dolarów.

d1rv7mg

Senegal twierdzi, że nielegalne połowy, dokonywane głównie przez statki z byłego bloku radzieckiego, wyrządzają mu straty, które szacuje na 120 mld franków CFA (250 mln dolarów) rocznie.

Według rosyjskiej federalnej agencji rybołówstwa w momencie zatrzymania Oleg Najdenow znajdował się na wodach terytorialnych Gwinei Bissau i nie przeprowadzał połowu. Kapitan tego trawlera Wadim Mantorow skarżył się wobec rosyjskich mediów na to, co określił jako nadmierne użycie siły przez Senegalczyków.

d1rv7mg

Podziel się opinią

Share
d1rv7mg
d1rv7mg
Więcej tematów