Trwa ładowanie...

Senator PiS goły na plaży. Będzie mandat?

"Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany" - głosi art. 140 Kodeksu Wykroczeń. Jan Maria Jackowski, który został przyłapany na plaży zupełnie nagi, może ponieść dodatkową karę.
Share
Jan Maria Jackowski zażywa podwójnej kąpieli nago
Jan Maria Jackowski zażywa podwójnej kąpieli nagoŹródło: Super Express
d2x2u9d

Słońce, morze, plaża, a na niej Jan Maria Jackowski. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że był zupełnie nagi. Senator PiS postanowił skorzystać z orzeźwiającej kąpieli, a tymczasem fotoreporterzy skorzystali z sytuacji i zrobili mu zdjęcia. A to politykowi się nie podoba. Jackowski uważa że publikacja jest całkowicie bezprawna, bo każdy ma prawo do prywatności i niezakłóconego wypoczynku, bez kamer i aparatów. "Super Expressowi", który opublikował jego "nagie fotki", grozi prokuraturą i sądem.

Polityk powołuje się na kodeks karny - a konkretnie artykuł 190a, który mówi o uporczywym nękaniu, jakiego dopuścili się wobec niego paparazzi i tabloid. Jednak powinien również zajrzeć do Kodeksu Wykroczeń. "Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany" - głosi art. 140. Będzie mandat?

d2x2u9d

- Plaża to nie jest prywatna działka. Nawet odludna - jest wciąż miejscem publicznym - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską adwokat Bartosz Grohman. Choć senator zarzeka się, że na chwilę zapomnienia pozwolił sobie po tym, jak upewnił się, że na plaży jest sam, karę powinien ponieść. - Upewniać może się u siebie w łazience, jak ma zamknięte drzwi. Być może w jego mniemaniu nikogo nie było, ale skoro ktoś zrobił zdjęcie, to znaczy, że senator był w błędzie - mówi Grohman.

Źródło: Super Express

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Krysia, nie obraź się. To jest folklor". Elżbieta Pawłowicz o internetowej twórczości siostry"

d2x2u9d

Podziel się opinią

Share
d2x2u9d
d2x2u9d
Więcej tematów