Trwa ładowanie...
d131s9x
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Senat zmienił swój regulamin, by móc opiekować się Polonią

• Uchwała poszerza zakres obowiązków marszałka Senatu
• Zmienia się zakres obowiązków Prezydium i Kancelarii Senatu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senat zmienił swój regulamin, by móc opiekować się Polonią
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d131s9x

Poszerzenie zakresu obowiązków marszałka, Prezydium oraz Kancelarii Senatu w związku z powrotem do izby wyższej środków budżetowych na opiekę nad Polonią i Polakami za granicą - zakłada uchwała zmieniająca regulamin Senatu.

Zmiana w regulaminie Senatu była konieczna po znowelizowaniu ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, w której zapisano, że to Senat opiekuje się Polonią i współpracuje w tym względzie z organizacjami pożytku publicznego.

Uchwała zakłada, że do kompetencji marszałka Senatu będzie należało ustalanie projektu budżetu Kancelarii Senatu po zasięgnięciu opinii Prezydium Senatu, Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich, a w zakresie opieki nad Polonią oraz Polakami za granicą także Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, oraz nadzorowanie wykonania budżetu.

d131s9x

W uchwale poszerzono też zakres obowiązków Prezydium Senatu, które będzie określało zasady zlecania zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą, rozpatrywało oferty realizacji tych zadań i zlecało ich realizację po zasięgnięciu opinii Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za granicą.

Ostania zmiana dotyczy uprawnień Kancelarii Senatu, która będzie obsługiwała proces podejmowania decyzji w sprawie zlecania zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą oraz rozliczania dotacji na realizację tych zadań, a także kontrolę ich wykonania.

Podejmowana przez Prezydium Senatu po raz pierwszy uchwała określająca zasady zlecania zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą dotyczy zadań zlecanych od 1 stycznia 2017 r.

Regulamin Senatu stosuje się po raz pierwszy do projektu budżetu Kancelarii Senatu na rok 2017.

Uchwałę Senat przyjął jednogłośnie. Wchodzi ona w życie z dniem podjęcia.

d131s9x

Podziel się opinią

Share

d131s9x

d131s9x
Więcej tematów