Senat nie poprawił Kodeksu Pracy
Senat w czwartkowym głosowaniu nie wprowadził żadnych poprawek do nowelizacji Kodeksu Pracy oraz do ustawy o dopłatach do kredytów dla lekarzy, stomatologów, pielęgniarek, położnych i techników medycznych.
13.09.2001 | aktual.: 22.06.2002 14:29
Senatorowie nie poprawili również ustawy o organizowaniu zadań na rzecz obronności i bezpieczeństwa zewnętrznego państwa, wykonywanych przez przedsiębiorców.
Ustawy te trafią teraz do podpisu prezydenta.
Nowelizacje Kodeksu Pracy regulują m.in. zagadnienia czasu pracy i urlopu wypoczynkowego, warunki dokumentowania zatrudniania pracowników, zwolnień grupowych. Wprowadzają przepisy dotyczące zatrudniania młodocianych, warunków zatrudniania pracowników delegowanych do pracy w państwach UE i zatrudnianych przez agencje pracy tymczasowej, uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem oraz całkowicie nowy rozdział dotyczący równego traktowania kobiet i mężczyzn.
Ustawa o dopłatach do kredytów dla m.in. lekarzy i pielęgniarek ma na celu usprawnienie restrukturyzacji ochrony zdrowia i zachęcenie przedstawicieli tych zawodów do tworzenia prywatnych gabinetów.
Kredyt z preferencyjnym oprocentowaniem będą mogli otrzymać ci lekarze i pielęgniarki, którzy stracili pracę po 31 grudnia 1998 r. z przyczyn dotyczących pracodawcy, oraz ci, którzy nadal pracują w służbie zdrowia, lecz chcą założyć placówkę niepubliczną. (jask)