Trwa ładowanie...
d3kv5gd

Seksuolog usłyszał zarzuty molestowania pacjentek

Sześć zarzutów dotyczących doprowadzenia podstępem innej osoby do poddania się "innej czynności seksualnej" przedstawiła poznańska prokuratura seksuologowi, prof. Lechosławowi G., który miał molestować pacjentki w trakcie wizyt - podała prokuratura.

d3kv5gd
d3kv5gd

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie molestowania pacjentek od końca marca. Prof. G. grozi do 8 lat więzienia. Terapeuta nie przyznaje się do winy.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus, terapeuta został teraz przesłuchany. Wcześniej nie pozwalał na to jego stan zdrowia.

- Nie możemy podać żadnych szczegółów na temat przesłuchania. Prof. G. złożył krótkie oświadczenie, nie składał szczegółowych wyjaśnień. Zażądał też pisemnego uzasadnienia postanowienia o przedstawieniu mu zarzutów - powiedziała Mazur-Prus.

Metody stosowane przez G. ocenia na zamówienie prokuratury francuski specjalista w dziedzinie psychiatrii, zajmujący się również kwestiami etyki w seksuologii Patrick Blachere. Prokuratura nie podała, czy zostaną mu przesłane także dokumenty z przesłuchania prof. G.

d3kv5gd

Według pacjentek wypowiadających się w reportażu TVN, który w marcu nagłośnił sprawę, seksuolog miał je molestować w czasie wizyt terapeutycznych; wprowadzać w stan hipnozy i dotykać miejsc intymnych.

Prof. G. publicznie odniósł się do tych zarzutów; stwierdził, że audycja była telewizyjną prowokacją, w której przedstawiono jego "działalność kliniczną w sposób wysoce tendencyjny i nieprawdziwy". Zaznaczył też, że nie stosuje hipnozy w leczeniu od 10 lat; swoją obecnie stosowaną metodę nazwał "specyficzną, autorską formą terapii behawioralnej, opracowaną przez niego na podstawie posiadanej wiedzy teoretycznej i wieloletniego doświadczenia klinicznego".

d3kv5gd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kv5gd
Więcej tematów