Trwa ładowanie...
d49mje5

Seksuolog molestował czy pomagał? Biegły wydał opinię

Opinię francuskiego biegłego powołanego do sprawy poznańskiego seksuologa, prof. Lechosława G. otrzymała prokuratura - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.

d49mje5
d49mje5

- Mamy wersję elektroniczną opinii, czekamy na oficjalną, papierową. Wtedy powołamy biegłego, który ją przetłumaczy i dopiero po tym będzie mogli użyć jej w śledztwie - powiedziała Mazur-Prus.

Biegły psychiatra, zajmujący się również kwestiami etyki w seksuologii, Patrick Blachere miał ustalić czy metody stosowane przez poznańskiego seksuologa były terapią, czy nie. Biegły był z zagranicy, ponieważ krajowi specjaliści odmówili sporządzenia opinii.

Od końca marca 2010 r. prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie molestowania pacjentek. Profesorowi G. postawiono sześć zarzutów dotyczących doprowadzenia podstępem do poddania się "innej czynności seksualnej". Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Według pacjentek wypowiadających się w reportażu TVN, który w marcu 2010 r. nagłośnił sprawę, seksuolog miał je molestować w czasie wizyt terapeutycznych; wprowadzać w stan hipnozy i dotykać miejsc intymnych.

d49mje5

Prof. G. publicznie odniósł się do tych zarzutów; stwierdził, że audycja była telewizyjną prowokacją, w której przedstawiono jego "działalność kliniczną w sposób wysoce tendencyjny i nieprawdziwy". Zaznaczył, że nie stosuje hipnozy w leczeniu od 10 lat; swoją obecnie stosowaną metodę nazwał "specyficzną, autorską formą terapii behawioralnej, opracowaną przez niego na podstawie posiadanej wiedzy teoretycznej i wieloletniego doświadczenia klinicznego".

d49mje5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49mje5
Więcej tematów