Trwa ładowanie...
d2u5yjj
Seksuolog Lechosław Gapik zatrzymany
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
seksuolog

Seksuolog Lechosław Gapik zatrzymany

Policja zatrzymała i doprowadziła do Aresztu Śledczego w Poznaniu skazanego za molestowanie pacjentek psychologa Lechosława Gapika. Terapeuta miał się stawić do odbycia kary w styczniu, ale tego nie zrobił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2u5yjj

W kwietniu 2013 roku Sąd Rejonowy w Poznaniu skazał Gapika na cztery lata więzienia. Zakazał mu też przez sześć lat wykonywania zawodu psychoterapeuty oraz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie psychoterapii i seksuologii. Wyrok ten w październiku podtrzymał sąd okręgowy.

Gapik miał się stawić areszcie w styczniu, ale zawiadomił sąd, że jest w szpitalu. Złożył też w sądzie dwa wnioski. Pierwszy - o odroczenie wykonania kary ze względu na zły stan zdrowia oraz kolejny wniosek - o wstrzymanie wykonania kary do czasu rozpatrzenia wniosku o odroczenie.

d2u5yjj

Sąd nie uwzględnił jednak wniosku o wstrzymanie wykonania kary; podjął jednocześnie decyzję o powołaniu biegłych, którzy sprawdzą stan zdrowia skazanego. Na podstawie opinii biegłych sąd 18 marca wyda decyzję w sprawie wniosku o odroczenie wykonania kary.

- Dostaliśmy z sądu nakaz doprowadzenia Lechosława Gapika do aresztu. Zatrzymaliśmy go w piątek w jego mieszkaniu i przewieźliśmy do poznańskiego aresztu śledczego, gdzie rozpoczął odbywanie kary - poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Lechosław Gapik (zgodził się na publikowanie nazwiska) został skazany za molestowanie seksualne swoich pacjentek. Miał m.in. dotykać ich piersi i ud oraz innych miejsc intymnych. Postępowanie w sprawie molestowania pacjentek prokuratura prowadziła od marca 2010 r. Terapeutę oskarżono o sześć przestępstw dotyczących "doprowadzenia podstępem do poddania się innej czynności seksualnej".

Według pacjentek, wypowiadających się w reportażu TVN w marcu 2010 r., Gapik miał je molestować w czasie wizyt terapeutycznych, wprowadzać w stan hipnozy i dotykać miejsc intymnych.

Terapeuta odnosząc się do stawianych mu zarzutów, powiedział, że stosuje "specyficzną, autorską formę terapii behawioralnej, opracowaną przez niego na podstawie posiadanej wiedzy teoretycznej i wieloletniego doświadczenia klinicznego". Podkreślił, że sam był biegłym sądowym i potrafi ocenić, kiedy zachowanie jest, a kiedy nie jest, molestowaniem seksualnym.

d2u5yjj

Podziel się opinią

Share

d2u5yjj

d2u5yjj
Więcej tematów