Trwa ładowanie...
dcp68v1

Sekretarz stanu w MSZ Jan Dziedziczak stracił stanowisko. Andrzej Papierz nowym podsekretarzem

Na polecenie ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza zlikwidowano jedno z dwóch stanowisk sekretarza stanu w MSZ. Tym samym Jan Dziedziczak przestał pełnić swoją dotychczasową funkcję. To jedak nie jedyna zmiana w resorcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biuro Prasowe MSZ potwierdziło zmiany w resorcie (PAP, Fot: Leszek Szymański)
dcp68v1

O odwołaniu Dziedziczaka poinformował Onet. WP skontaktowała się z biurem prasowym MSZ, by potwierdzić te doniesienia.

Rzeczywiście stanowisko, które pełnił Dziedziczak zostało zlikwidowane. Nowym podsekretarzem stanu został z kolei Andrzej Papierz. To były ambasador RP w Bułgarii.

Teraz jedynym sekretarzem stanu w MSZ jest Konrad Szymański.

dcp68v1

Kariera polityczna Jana Dziedziczaka

Dziedziczak wcześniej był asystentem prasowym Jarosława Kaczyńskiego. Od 14 lipca 2006 do 4 listopada 2007 pełnił funkcję rzecznika prasowego rządu. W 2007 roku został posłem.

Na sekretarza stanu odpowiedzialnego za sprawy polonijne, konsularne, parlamentarne oraz dyplomację publiczną i kulturalną został powołany 17 listopada 2015 roku.

Według nieoficjalnych informacji odwołany został także Jan Parys. Przypomnijmy, że kiedy przestał być szefem gabinetu politycznego szefa MSZ, otrzymał posadę w Akademii Dyplomatycznej.

dcp68v1

We wtorek rano w rozmowie z RMF FM szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział, że "nie będzie więcej dymisji w rządzie Mateusza Morawieckiego". - Teraz, jeżeli będą jakieś zmiany w kierownictwach resortów, będą one związane z normalnym funkcjonowaniem - tłumaczył.

Zobacz także: Michał Dworczyk: my jesteśmy jedną drużyną

Źródło: Onet/WP

dcp68v1

Podziel się opinią

Share

dcp68v1

dcp68v1
Więcej tematów