Trwa ładowanie...
d36pl53

Sejmowa komisja ds. pedofilii w Kościele. Polacy zabrali głos

Większość Polaków jest za powołaniem sejmowej komisji ds. pedofilii w Kościele. Tak wynika z sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy chcą sejmowej komisji ds. pedofilii wśród księży - wynika z sondażu
Polacy chcą sejmowej komisji ds. pedofilii wśród księży - wynika z sondażu (iStock.com)
d36pl53

Przestępstwa seksualne duchownych wobec nieletnich i przypadki ich tuszowania coraz częściej wychodzą na światło dzienne. Walkę z pedofilią na poważnie zaczął też Watykan - papież Franciszek wymógł m. in rezygnację całego episkopatu Chile.

Zmiana nastąpiła też w Polsce - najpierw bezprecedensowy wyrok przeciw księdzu-pedofilowi, później ogólnonarodowa dyskusja wokół filmu "Kler". Głos krytyki Kościoła w związku z jego dotychczasowym podejściu do przypadków pedofilii wybrzmiewa coraz głośniej.

   infogram.com
(infogram.com)

Z sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej" wynika, że prawie 60 proc. badanych chce powołania sejmowej komisji w sprawie pedofilii w Kościele. Co czwarty pytany uważa, że takie działania nie są potrzebne, a zdania w tej sprawie nie ma prawie co piąty.

d36pl53

Zobacz także: Komentarze po wyroku ws. księdza pedofila

Częściej za powołaniem takiej komisji są osoby w wieku 25-34 lata (59 proc.), badani o wykształceniu średnim (62 proc.), o dochodzie netto od 2001 do 3000 zł (60 proc.) oraz ankietowani z miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (66 proc.) - czytamy na internetowej stronie dziennika.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36pl53

Podziel się opinią

Share
d36pl53
d36pl53
Więcej tematów