Trwa ładowanie...

Sejm zajmie się wnioskiem o wotum nieufności wobec Anny Zalewskiej

Jak podaje serwis 300polityka.pl, we wtorek po godz. 21:00 Sejm zajmie się wnioskiem o wotum nieufności wobec Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej. Opozycja wielokrotnie zgłaszała zastrzeżenia do pracy szefowej resortu edukacji.

Share
Sejm zajmie się wnioskiem o wotum nieufności wobec Anny Zalewskiej
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d1nzpvd

W poniedziałek wniosek negatywnie zaopiniowała sejmowa komisja edukacji, nauki i młodzieży. Punkt o dyskusji na temat wotum nieufności wobec Zalewskiej dopisano do harmonogramu we wtorek. Do głosowania nad wnioskiem najprawdopodobniej dojdzie w środę lub w czwartek.

Przedstawiciele opozycji domagają się dymisji minister Zalewskiej, gdyż uważają, że reforma oświaty, której jest autorką, jest szkodliwa dla polskiego szkolnictwa. Oskarżają ją również o udział w tzw. aferze PCK. Według lidera PO Grzegorza Schetyny, kampania wyborcza szefowej MEN była współfinansowana z funduszy Polskiego Czerwonego Krzyża. W poniedziałek Zalewska złożyła w tej sprawie pozew przeciwko szefowi PO.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk pod koniec września zapewniał, że do dymisji minister Zalewskiej nie dojdzie. - Nie będzie żadnej dymisji, przynajmniej ja nic o tym nie wiem. Nie ma przesłanek do tego, żeby zmieniała się osoba pełniąca funkcję ministra edukacji narodowej - mówił na antenie Radia Zet.

d1nzpvd

Źródło: 300Polityka

Zobacz także: Walka wyborcza nie tylko na plakatach, ale i w ringu? Radny zachęca rywala do walki wręcz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nzpvd

Podziel się opinią

Share
d1nzpvd
d1nzpvd
Więcej tematów