Trwa ładowanie...
dvpuzc0

Sejm: wynajem mieszkania - minimum na 3 lata

Sejm w drastyczny sposób ograniczył prawa właścicieli do wynajmowanych mieszkań. W piątek posłowie uchwalili ustawę o ochronie praw lokatorów i o mieszkaniowym zasobie
gmin.

dvpuzc0
dvpuzc0

Przyjęte zmiany dotyczą wszystkich typów własności - prywatnej, spółdzielczej i gminnej. Mieszkanie będzie można wynająć na co najmniej 3 lata. Krótszy okres wynajęcia będzie traktowany jako wynajęcie bezterminowe. Właściciel będzie mógł wymówić lokatorowi wynajęcie mieszkania tylko wówczas, jeśli lokator będzie zakłócał porządek, zwlekał z opłatą czynszu co najmniej trzy miesiące, albo gdy właściciel lub jego najbliższa rodzina sami będą chcieli wprowadzić się do wynajmowanego dotychczas mieszkania.

Senator Adam Glapiński już zapowiedział, że Senat zmieni te zapisy - które określił jako nierealistyczne i mogące zdezorganizować rynek mieszkaniowy w Polsce. Z kolei zwolennicy nowego prawa lokatorskiego tłumaczą jego wprowadzenie koniecznością szczególnej ochrony lokatorów.

Równocześnie Sejm wprowadził zakaz eksmisji na bruk osób obłożnie chorych, emerytów i rencistów w trudnej sytuacji materialnej, kobiet w ciąży, bezrobotnych, małoletnich oraz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. (aso)

dvpuzc0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvpuzc0
Więcej tematów