Trwa ładowanie...
dcijyb7
Gazeta Polska CodziennieZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sejm rozpatrzy projekt "Stop aborcji"

Obywatelski projekt ustawy całkowicie zakazujący w Polsce aborcji został skierowany do pierwszego czytania w Sejmie - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm rozpatrzy projekt "Stop aborcji"
(PAP, Fot: Jakub Kamiński)
dcijyb7

Otrzymaliśmy pismo od marszałka Sejmu potwierdzające, że obywatelski projekt ustawy, pod którym podpisało się 400 tys. osób, został skierowany do pierwszego czytania - informuje Aleksandra Musiał z Fundacji Pro-Prawo do Życia.

Oznacza to, że parlament policzył złożone podpisy i uznał je za ważne - dodaje Musiał. Wskazuje, że według ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli po stwierdzeniu ważności złożonych podpisów projekt musi być przedłożony do pierwszego czytania w ciągu 3 miesięcy od złożenia podpisów, a więc do 3 października br.

Jak przypomina "GPC", to już czwarta inicjatywa ustawodawcza promowana przez Fundację Pro-Prawo do Życia, której celem jest wprowadzenie w Polsce całkowitego zakazu dokonywania aborcji - niezależnie od stanu zdrowia dziecka czy okoliczności jego poczęcia. Poprzednie projekty, mimo poparcia setek tysięcy Polaków, były przez Sejm odrzucane.

dcijyb7

Czy zdecydowaliby się na aborcję

dcijyb7

Podziel się opinią

Share

dcijyb7

dcijyb7
Więcej tematów