Trwa ładowanie...
d2bhotk

"Sejm przypomina oblężoną twierdzę, jak za czasu stanu wojennego". Ostre słowa biskupa

Biskup ewangelicko-augsburski ks. Jerzy Samiec, na swoim blogu (blogbiskupa.luteranie.pl) postanowił skomentować obecną sytuację w parlamencie. Duchowny bezkompromisowo rozlicza rządzących i mówi o swoich najgorszych obawach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Sejm przypomina oblężoną twierdzę, jak za czasu stanu wojennego". Ostre słowa biskupa
(Youtube.com)
d2bhotk

"Nie zgadzam się ze stylem podejmowania fundamentalnych rozstrzygnięć dla naszej Ojczyzny" - czytamy na blogu prowadzonym przez duchownego. W opublikowanym przez siebie artykule, biskup zajął jasne stanowisko w sprawie ostatnich wydarzeń w parlamencie. Przyznał, że ma wiele wątpliwości dotyczących samego sposobu obradowania posłów. Zadał pytanie, dlaczego tak ważne decyzje zostały podjęte, w tak szybkim tempie, jakby ze strony Sądów Najwyższych zagrażało obywatelom niebezpieczeństwo. "Co takiego dzieje się, że reforma jest przeprowadzana w takim trybie, który pomija możliwość konsultacji społecznych?" - napisał.

W dalszej części swojego artykułu, zacytował fragment ustawy dotyczącej Sądów Najwyższych: "W życiu społecznym, poza normami prawnymi, funkcjonuje także system norm i wartości nie stypizowanych w ustawach, ale równie ugruntowany, wywodzący się z moralności czy wartości chrześcijańskich." Duchowny krytycznie odniósł się do cytowanego fragmentu, pisząc, że system wartości narzucony poprzez "Kościół większości" jest nie tylko niezgodne z Konstytucją, ale też wbrew nauce Kościoła katolickiego i, jego zdaniem, sam Kościół się nie zgodzi.

"Dlaczego Sejm przypomina oblężoną twierdzę z płotami, policją, armatkami wodnymi, tak jak za czasu stanu wojennego? Przecież żyjemy w wolnym kraju, jesteśmy członkami Unii Europejskiej, NATO, nie grozi nam wojna. Dla mnie takie tempo prac byłoby usprawiedliwione byłoby jedynie w wypadku zagrożenia wojną - dodał duchowny.

d2bhotk

Podziel się opinią

Share
d2bhotk
d2bhotk
Więcej tematów