Trwa ładowanie...
dff5ghq

Sejm nie wyraził zgody na uchylenie immunitetu wiceszefa MON. "Wy macie krew 96 osób na rękach"

Sejm nie wyraził zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej wiceszefa MON Bartosza Kownackiego, który 23 lutego podczas wystąpienia w Sejmie stwierdził, że PO nie ma prawa do krytyki wykorzystywania przez premier samolotów CASA, ponieważ politycy tej partii "mają krew 96 osób na rękach, bo robiliście ten chocholi taniec przez ostatnie kilka lat".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bartosz Kownacki nie żałuje swoich słów
Bartosz Kownacki nie żałuje swoich słów (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
dff5ghq

Przeciw uchyleniu immunitetu Bartosza Kownackiego było 242 posłów, za - 159, a dwóch polityków wstrzymało się od głosu.

W czwartek Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych zarekomendowała Sejmowi odrzucenie wniosku o wyrażeniu zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Kownackiego. Złożyli go posłowie PO: Mariusz Witczak, Jan Grabiec i Marcin Kierwiński.

dff5ghq

Chodzi o wystąpienie Kownackiego w Sejmie, 23 lutego br. Na wniosek klubu PO przedstawiał on informację ws. wykorzystywania przez premier oraz prezydenta wojskowych samolotów transportowych CASA do celów prywatnych.

Jarosław Kaczyński do PO: Kto się podał do dymisji za Smoleńsk?

Wiceminister MON powiedział m.in.: "Skończcie ten chocholi taniec wokół transportu najważniejszych osób w państwie.(...) Na całym świecie się to odbywa, a wy jako Platforma Obywatelska macie najmniejsze prawo, żeby o tym mówić, bo to wy macie krew 96 osób na rękach, bo robiliście ten chocholi taniec przez ostatnie kilka lat. Politycy Platformy skierowali w tej sprawie do prokuratury akt oskarżenia przeciwko wiceszefowi MON.

Tuż po tym wystąpieniu posłowie PO poinformowali, że składają prywatny akt oskarżenia przeciwko wiceszowi MON. - Oskarżamy posła Kownackiego o zniesławienie posłów Platformy Obywatelskiej. (...) Domagamy się, aby już nigdy więcej w polskim parlamencie przedstawiciele PiS nie posługiwali się tak haniebnymi oszczerstwami i tak haniebnymi pomówieniami przeciwko jakimkolwiek parlamentarzystom - mówił poseł Mariusz Witczak.

dff5ghq

Podziel się opinią

Share

dff5ghq

dff5ghq
Więcej tematów