Trwa ładowanie...
dze4jjf
Sejm bez lewicy. Joński: po okresie rządów PiS wrócimy ze zdwojoną siłą
TVP

Sejm bez lewicy. Joński: po okresie rządów PiS wrócimy ze zdwojoną siłą

- Trochę jest smutno. Chyba zabrakło czasu, ale też szczęścia - powiedział w TVP Info rzecznik SLD Dariusz Joński, komentując wyborczą porażkę Zjednoczonej Lewicy. Polityk wyraził przekonanie, że po okresie rządów PiS lewica powróci do Sejmu "ze zdwojoną siłą". Zapytany o przyszłość lidera Sojuszu Leszka Millera powiedział, że "nie będziemy mówić mu, co ma zrobić; już powiedział, że nie będzie kandydować na nową kadencję".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dze4jjf

W niedzielnych wyborach parlamentarnych Zjednoczona Lewica uzyskała poparcie na poziomie 7,55 proc. w skali kraju. Tym samym nie przekroczyła 8-procentowego progu wyborczego dla koalicji i już wiadomo, że nie znajdzie się w nowym Sejmie.

Polityk SLD ocenił, że PiS, który wygrał wybory, nie tylko nie zrealizuje swoich obietnic, ale też będzie wprowadzać państwo represyjne. Dlatego też "pierwszy dzień PiS-u przy władzy to również pierwszy dzień, kiedy Lewica może wrócić do parlamentu, i wróci ze zdwojoną siłą" . Jak wyjaśnił, "powrót Jarosława Kaczyńskiego i tej ekipy będzie mobilizował elektorat również lewicy", która "pokaże pewną alternatywę".

Zapytany, czy lider Leszek Miller musi odejść, powiedział: "szanujemy jego decyzję; zdecydował że nie będzie kandydował na nową kadencję".

dze4jjf

Podziel się opinią

Share
dze4jjf
dze4jjf