Trwa ładowanie...
d28t3ci
d28t3ci
Mariusz Szymczuk

Sejm będzie głosował nad ustawą o prokuraturze. Budka: dajemy Zbigniewowi Ziobrze bardzo niebezpieczne zabawki

W czwartek w nocy Sejm przyjął nowelizację ustawy o prokuraturze. W związku z tym minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ponownie będzie Prokuratorem Generalnym.
- Jego charakter i dotychczasowa praca sprawiają, że jest to ostatnia osoba, która powinna być Prokuratorem Generalnym - mówi Borys Budka z PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d28t3ci

Jeszcze przed przyjęciem tej ustawy, od początku tego roku, oświadczenia o przejściu w stan spoczynku złożyło 103 prokuratorów rejonowych i okręgowych. Według szacunków Prokuratury Generalnej docelowo zrezygnować z pracy może nawet 300 prokuratorów. Te masowe dymisje politycy łączą właśnie z nadchodzącymi zmianami w prokuraturze. - Gdybym miał być podwładnym Zbigniewa Ziobry, to też bym się ewakuował - komentuje te spekulacje Budka.

Przyszłego Prokuratora Generalnego komplementuje za to jego partyjny kolega, wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. - Minister Ziobro to znakomity fachowiec i nie kieruje się swoimi sympatiami i antypatiami i jakimiś zaszłościami. Nie zamierza się na nikim mścić. Ma pewną cechę, która powinna być ważna dla każdego ministra sprawiedliwości - chce walczyć z przestępczością - ocenia polityk PiS.

d28t3ci

Krytycznie o zmianach w prokuraturze wypowiada się też Kamila Gasiuk-Pihowicz (.Nowoczesna). - Nie dziwię się, że prokuratorzy nie chcą się na to zgodzić - mówi.

Z kolei Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15) przekonuje, że należy dać szansę Zbigniewowi Ziobrze. - Poczekajmy, zobaczmy, co zrobi jako Prokurator Generalny - podkreśla polityk.

d28t3ci

Podziel się opinią

Share

d28t3ci

d28t3ci
Więcej tematów