Trwa ładowanie...
d28t3ci

"Segregowanie jest uciążliwe". Wiceszefowa KRRiT miażdży Polaków

Pani Teresa Bochwic, członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, znów błysnęła na Twitterze. Tym razem stanęła w obronie Polaków, którzy palą śmieciami. Po co ganić kogoś kto przyczynia się do znacznego pogorszenia jakości powietrza, skoro można pochwalić go za "gospodarność"?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdaniem wiceszefowej KRRiT Teresy Bochwic Prince to takie amerykańskie disco polo. (PAP, Fot: Rafał Guz)
d28t3ci

Pani Bochwic to bardzo interesująca osoba, szczególnie, gdy zapoznajemy się z jej poglądami poprzez konto na Twitterze. Pani Bochwic stała się znana m.in. z tego, że uznaje wyższość muzyki disco polo nad twórczością legendy soulu, Prince'a, oraz z poglądu, że radiowej "Jedynki" słuchali głównie pracownicy byłego Urzędu Bezpieczeństwa.

Tym razem Teresa Bochwic zabrała głos w sprawie palenia śmieciami. Dla członkini KRRiT jest to oznaka "gospodarności" i nie byle jakiego pragmatyzmu - w końcu "segregowanie jest uciążliwe". A w domowym piecu można (ośmieleni wpisem pani Bochwic nie boimy się tego słowa) utylizować śmieci wszelkiej maści. Bez zbędnej segregacji.

Na dowód swojego rozumowania pani Bochwic przytoczyła przykład swojej sąsiadki, która "wrzuca pod kuchnię wszystko co popadnie: skorupki od jajek, stary chleb, torby plastikowe, obierki, opakowania po mleku i jogurtach". Można? Oczywiście, że można.

d28t3ci

Pod tweetem rozpętała się burza, którą pani Bochwic, jak na uczoną damę przystało, zakończyła argumentacją nie do odparcia.

Jej zdaniem "plastik z żółtym śmierdzącym dymem znika w przestworzach, więc znaczy się go nie ma". To dość oczywiste, że jak czegoś nie widać, to to nie istnieje (dyskusja na temat empirii nie ma najmniejszego sensu, bowiem pani Tersa jest absolwentką filozofii na UW).

Nie wiemy tylko dlaczego członkini KRRiT usunęła swój wpis. Mamy nadzieję, że to przez pomyłkę i zaginiony tweet znów pojawi się w internecie. A sąsiadce pani Bochwic życzymy zdrowia - jeżeli wrzuca pod kuchnie co popadnie, będzie go potrzebowała bardzo dużo.

d28t3ci

Podziel się opinią

Share

d28t3ci

d28t3ci
Więcej tematów