WP

Sędziowie wystąpili na Pol'and'Rock. "Kary nie będzie"

W sierpniu na festiwalu muzycznym Pol'and'Rock sędziowie A. Krupa i M. Frąckowiak parodiowali obrady sądu. Zdaniem niektórych, było to sprzeczne z "godnością sprawowanego urzędu". Ostatecznie konsekwencji jednak nie będzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kostrzyn nad Odrą. Pol'and'Rock Festival w 2018 roku
Kostrzyn nad Odrą. Pol'and'Rock Festival w 2018 roku (East News, Fot: Szymon Aksienionek/REPORTER)
WP

Sprawie postanowił się bliżej przyjrzeć zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych Przemysław W. Radzik.

Po występie sędziów na festiwalu wszczął postępowanie dyscyplinarne i zarzucił im "uchybienie godności sprawowanego urzędu (…) poprzez użycie, w trakcie prowadzonej przez siebie parodii rozprawy sądowej, stroju urzędowego w postaci togi i łańcucha z wizerunkiem orła".

Orzeł i strój gimnastyczny. "Nieakceptowalne zachowanie"

WP

Analiza postawy sędziów trwała do tej pory. W piątek rzecznik dyscyplinarny sądów powszechnych Piotr Schab napisał, że "sędziowie Monika Frąckowiak i Arkadiusz Krupa używali stroju służbowego w postaci togi i łańcucha z wizerunkiem orła, wbrew dyspozycji".

"Przykładem tego zachowania było działanie SSR Arkadiusza Krupy, który parodiując zachowanie przewodniczącego składu sędziowskiego w procesie karnym, pozwolił sobie na nieakceptowalne zachowanie w postaci założenia na strój gimnastyczny łańcucha z wizerunkiem orła" - cytuje opinię rzecznika portal polsatnews.pl.

Sędziowie bronili się wcześniej twierdząc, że ich zachowanie miało na celu edukację prawną społeczeństwa. Rzecznik dyscyplinarny nie dopatrzył się jednak takich okoliczności.

Mimo krytycznej oceny postawy sędziów Przemysław W. Radzik zdecydował jednak "o zakończeniu czynności wyjaśniających i niewszczynaniu postępowań dyscyplinarnych".

WP

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP