Trwa ładowanie...

Sędzia odmówiła orzekania z rzecznikiem dyscyplinarnym Przemysławem Radzikiem

Sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Anna Bator-Ciesielska odroczyła rozprawę m.in. ze względu na sędziego, który zasiadał z nią w składzie. Chodzi o Przemysława Radzika, który miał należeć do oczerniającej sędziów grupy "Kasta".

Sędzia odmówiła orzekania z rzecznikiem dyscyplinarnym Przemysławem RadzikiemŹródło: Agencja Gazeta, fot: Wojciech Surdziel
d1180hw
d1180hw

Sędzia Anna Bator-Ciesielska poinformowała o swojej decyzji podczas rozprawy dot. sprawy karnej. Mogła ją odroczyć ze względu na to, że jeden z oskarżonych nie został prawidłowo zawiadomiony o terminie. Ale dodała kolejny powód - podał onet.pl.

Wyjaśniła, że fakt zasiadania w składzie orzekającym zastępcy sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego sędziego Przemysława Radzika może być niezgodny m.in. z art. 6 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, mówiącym o prawie do "rzetelnego" procesu. Jej zdaniem sędzia mógł zostać obsadzony "niewłaściwie".

Bator-Ciesielska chce, by pozostali sędziowie w X Wydziale Odwoławczym warszawskiego SO odnieśli się do kwestii orzekania przez Radzika i drugiego zastępcy sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego Michała Lasoty. Zastanawia się również nad skierowaniem pytania prejudycjalnego w tej sprawie do TSUE.

d1180hw

Radzik i Lasota, według ustaleń portalu, mieli należeć do zamkniętej grupy o nazwie "Kasta". Jej celem było dzielenie się pomysłami na oczernianie sędziów krytykujących przeprowadzoną przez PiS reformę sprawiedliwości.

Zobacz także: "Die Welt” z okładką o II Wojnie Światowej. Jest też artykuł od Mateusza Morawieckiego

Źródło: onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1180hw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1180hw
Więcej tematów