Trwa ładowanie...
d1mldw0
rząd
26-03-2004 15:50

SDPL: konieczna jest rekonstrukcja rządu

Rząd Leszka Millera stracił poparcie społeczne, bez którego nie
jest w stanie skutecznie realizować jakiegokolwiek programu. Konieczna jest zmiana na stanowisku premiera i rekonstrukcja rządu - takie stanowisko zajęła Socjaldemokracja Polska.

d1mldw0

Przeprowadzając ją (rekonstrukcję) trzeba zadbać o to, aby w przededniu wejścia do Unii Europejskiej interes państwa i obywateli nie doznał uszczerbku.

Jesteśmy gotowi poprzeć nowy rząd - pod jasno określonymi warunkami. Najważniejsze problemy, jakie obecnie stają przed Polską to: - po pierwsze, dostosowanie prawa i instytucji do wymogów europejskich, - po drugie, naprawa finansów publicznych, - po trzecie, przygotowanie nowej ustawy o ubezpieczeniach zdrowotnych.

Poprzemy taki rząd, który da gwarancję skutecznego rozwiązania tych zadań. A jednocześnie, będzie miał zbliżoną do naszej wizję państwa.

Nie poprzemy rządu bezsilnego, który ani tych zadań, ani tej wizji nie będzie w stanie realizować, który miałby opierać się na sojusznikach planujących skok na państwo.

Jeżeli nie uda się stworzyć rządu cieszącego się dostatecznym poparciem, mającego jasny program działania w najbliższych miesiącach i możliwości jego realizowania, uważamy, że rozstrzygający głos powinien należeć do wyborców.

d1mldw0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mldw0
Więcej tematów