Schymalla wycofała rezygnację, zostaje dyrektorem TVP1
Iwona Schymalla pozostaje na stanowisku dyrektora Jedynki w Telewizji Polskiej. Schymalla wycofała swoją złożoną wczoraj rezygnację, zaś prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun po rozmowie z Schymallą zgodził się na wycofanie tego dokumentu - poinformowała rzeczniczka telewizji publicznej Joanna Stempień-Rogalińska .
Stempień-Rogalińska powiedziała, że prezes Braun spotkał się z szefową TVP1 Iwoną Schymallą, dyrektorem Biura Koordynacji Programowej Jackiem Wekslerem, zastępcą dyrektora Jedynki Andrzejem Godlewskim oraz kierownikiem redakcji "Wiadomości" Małgorzatą Wyszyńską, których nazwiska były wymieniane w materiałach dziennikarskich poświęconych sytuacji w TVP 1.
W komunikacie Telewizji Polskiej podkreślono, że prezes Juliusz Braun nie stwierdził żadnych nieprawidłowości w działaniach Andrzeja Godlewskiego w zakresie jego nadzoru nad programami informacyjnymi TVP1. Andrzej Godlewski, jako zastępca dyrektor TVP1, jest odpowiedzialny za audycje informacyjne tej anteny. W komunikacie poinformowano też, że rozmowa dotyczyła głównie podejmowanych obecnie działań mających na celu powstrzymanie obserwowanej w ciągu minionych kilku lat tendencji spadkowej w wielkości widowni TVP1, a także nowych projektów, które będą realizowane na antenie Jedynki.
Media spekulowały, że powodem wczorajszej rezygnacji Schymalli były naciski na "Wiadomości" za zbyt małe eksponowanie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Uwagi takie miał zgłaszać powołany z początkiem lipca wiceszef Jedynki Andrzej Godlewski, znajomy doradcy prezydenta ds. polityki zagranicznej Jaromira Sokołowskiego. Informacjom tym zaprzeczyła Kancelaria Prezydenta, redakcja "Wiadomości" oraz sama Schymalla. W mediach zaprzeczał też Godlewski.
Media spekulowały również, że dodatkową przyczyną złożenia dymisji przez Schymallę miał być jej konflikt z szefem biura koordynacji programowej TVP, Jackiem Wekslerem. Chodziło o przesuwanie atrakcyjnych pozycji programowych z TVP 1 do Dwójki.