Trwa ładowanie...
d65bdny
d65bdny

Schetyna: sprawy wraku nie zostawimy, to symbol naszej pamięci

Nikt w Polsce nie zapomniał o tym, że miejsce wraku Tu-154M jest w Polsce - podkreślił szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna. Wcześniej polskie MSZ wystosowało do rosyjskiego resortu spraw zagranicznych notę ws. zwrotu wraku samolotu, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d65bdny

Minister spraw zagranicznych powiedział na antenie TVN Biznes i Świat, że kwestia zwrotu wraku samolotu przez Rosję nie zostanie zostawiona. - Tej sprawy nie zostawimy nikt w Polsce nie zapomniał o tym, że miejsce wraku jest w Polsce. To jest symbol tej katastrofy i symbol naszej pamięci - zaznaczył Schetyna.

Minister ocenił, że zwrot wraku jest kwestią czasu. - Jestem pewny, że tak będzie, że jest to kwestia, no właśnie, jakiegoś czasu, że ktoś podejmie taką decyzję, śledztwo zostanie zamknięte, a wrak trafi z powrotem do Polski - powiedział.

Polskie MSZ wystosowało do rosyjskiego resortu spraw zagranicznych notę w sprawie zwrotu wraku samolotu Tu-154M. Strona rosyjska zobowiązała się odpowiedzieć na notę do końca marca - wynika z informacji uzyskanych przez Polską Agencję Prasową.

Pod koniec 2010 r. wrak, znajdujący się w miejscu przylegającym do lotniska w Smoleńsku, ogrodzono metalowym płotem i przykryto. Był to efekt ustaleń między stroną polską i rosyjską m.in. po doniesieniach mediów, iż elementy wraku są narażone na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych.

d65bdny

Podziel się opinią

Share
d65bdny
d65bdny
Więcej tematów