Trwa ładowanie...

Sawicki o Protasiewiczu. "Wiosna udzieliła się zanadto"

Wicewojewoda dolnośląski Jacek Protasiewicz w niedzielę dzielił się w swoich mediach społecznościowych nietuzinkowymi wpisami. Marek Sawicki stwierdził, że "byłby za bardzo restrykcyjnym podejściem tego typu zachowań". W poniedziałek Protasiewicz został zdymisjonowany.

Sawicki o Protasiewiczu. ""Wiosna udzieliła się zanadto"Sawicki o Protasiewiczu. ""Wiosna udzieliła się zanadto"Źródło: PAP
dasa7h3
dasa7h3

Niedziela przyniosła dość niespodziewany zalew wpisów na portalu X autorstwa Jacka Protasiewicza, byłego posła i eurodeputowanego, a obecnie wicewojewody dolnośląskiego. Polityk wdał się w dyskusję m.in. z Robertem Mazurkiem, Samuelem Pereirą, czy innymi politykami, np. minister ds. równości Katarzyną Kotulą i przewodniczącą klubu Lewicy Anną Marią Żukowską. Protasiewicz rozpowszechniał także insynuacje np. wobec członka młodzieżówki PiS Oskara Szafarowicza.

Wielu komentatorów, w tym też polityków, domagało się reakcji ze strony PSL. Protasiewicz oficjalnie należy do Unii Europejskich Demokratów, która jest w sojuszu z ludowcami.

"Wiosna udzieliła się temu panu aż zanadto"

Marek Sawicki zapytany w programie "Sedno Sprawy" Radia Plus o wpisy Protasiewicza stwierdził, że "wiosna udzieliła się temu panu aż zanadto".

dasa7h3

- Odnoszenie się ze swoimi, że tak powiem orientacjami i ekscesami publicznie, jest kompletnie bez sensu. Sam sobie wystawia świadectwo, nam w jakimś sensie też - stwierdził marszałek senior.

Sawicki powiedział, że "oczekuje od prezesa, że pójdą stosowne kroki". - Ja bym byłby za bardzo restrykcyjnym podejściem do tego typu zachowań i odwołaniem go z funkcji wojewody - dodał.

"Stanowczo odcinamy się od niestosownych wpisów Jacka Protasiewicza. Nie ma naszej zgody na działania niezgodne ze standardami etycznymi, jakie stawiamy naszym przedstawicielom w życiu publicznym. W tej sprawie zostaną podjęte odpowiednie kroki" - czytamy we wpisie na oficjalnym profilu PSL na platformie X (dawniej Twitter - red.).

Niedługo po tym, premier Donald Tusk podjął decyzję o dymisji Protasiewicza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dasa7h3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dasa7h3
Więcej tematów