Trwa ładowanie...
d1vufvz

Sarah Sanders będzie nową rzeczniczką Białego Domu

Nowy dyrektor ds. informacji Białego Domu Anthony Scaramucci poinformowa, że rzeczniczką Białego Domu będzie Sarah Sanders. Wcześniej, po ogłoszeniu decyzji o powołaniu Scaramucciego, dymisję złożył dotychczasowy rzecznik - Sean Spicer.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sarah Sanders będzie nową rzeczniczką Białego Domu
(PAP/EPA)
d1vufvz

Sarah Huckabee Sanders była wcześniej zastępczynią Spicera; on sam w piątek po południu poinformował, że będzie pełnił swe obowiązki do końca sierpnia. Scaramucci powołał Sanders na nową rzeczniczkę zaledwie kilka godzin po otrzymaniu od prezydenta Donalda Trumpa nominacji na szefa komunikacji Białego Domu, choć faktycznie obejmie on tę funkcję dopiero w sierpniu.

Scaramucci jest przedsiębiorcą, finansistą, wiceprezesem Banku Eksportu i Importu USA; po wyborczym zwycięstwie Trumpa wszedł do zespołu pracującego nad przejęciem rządów przez administrację prezydenta elekta. Na początku 2017 roku Scaramucci sprzedał swoją globalną firmę inwestycyjną SkyBridge Capital, by dołączyć do administracji Trumpa.

Dziennik "The Hill" podał, że Trump poprosił swego rzecznika, by pozostał na stanowisku, ale Spicer odmówił i ostrzegł, że powołanie Scaramucciego jest poważnym błędem. Na Twitterze napisał jednak, że praca dla prezydenta była zaszczytem, a Scaramucci potrzebuje nowej, "czystej karty".

Trump ogłosił, że jest wdzięczny Spicerowi za pracę, jaką dla niego wykonał.

Magazyn "Time" podał, że wyznaczeniu Scaramucciego na szefa komunikacji Białego Domu przeciwny był szef kancelarii prezydenta Reince Priebus, główny strateg Trumpa Steve Bannon i parę innych osób z najbliższego otoczenia prezydenta.

d1vufvz

Podziel się opinią

Share
d1vufvz
d1vufvz
Więcej tematów