WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Samolot straży granicznej Ukrainy ostrzelany nad Krymem

Państwowa straż graniczna Ukrainy poinformowała, że jej odbywający patrol nad Krymem samolot został ostrzelany z rosyjskiego posterunku w rejonie miasta Armiańsk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samolot straży granicznej Ukrainy ostrzelany nad Krymem
(AFP, Fot: Vasiliy Batanov)
WP

- Dziś około godziny 13.00 w trakcie patrolowania podlegającego kontroli regionu przygranicznego przez samolot straży granicznej demonstracyjnie otwarto do niego ogień z transportera opancerzonego znajdującego się na rosyjskim posterunku blokadowym koło Armianska - głosi komunikat służby prasowej straży granicznej Ukrainy.

Dodaje, iż jest to już drugi przypadek użycia broni dla przeszkodzenia lotniczej działalności patrolowej straży granicznej. Jej nieuzbrojony samolot został ostrzelany w tym samym rejonie 8 marca.

Armiańsk leży na Przesmyku Perekopskim, stanowiącym jedyne połączenie Półwyspu Krymskiego z lądem stałym.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP